dřevěné podlahy
laminátové podlahy
PVC krytiny
linolea
venkovní terasy / rošty Decking
čistící zóny
korkové podlahy
údržba podlah
podlahová chemie
podlahové lišty
přechodové profily
laky, oleje
deskoviny
koberce
broušení dřevěných podlah


Správné provádění údržby všech druhů podlah je velmi nutné a důležité pro zachování její životnosti a estetického vzhledu. Při zjištění špatné údržby se reklamace zpravidla zamítají. Každý výrobce přikládá ke svému výrobku technický nebo údržbový list, kde jsou pokyny pro správnou údržbu.

» Dřevěné podlahy. Dřevo je přírodní materiál, který reaguje na změnu vlhkosti a teplotu. Doporučuje se nečistoty vysávat za pomoci výkonného vysavače s kartáčovou hubicí, vytírat vždy vlhkým a dobře vyždímaným hadříkem nebo plochým mopem. Dobré je také dbát na relativní vlhkost vzduchu prostředí 45-65%, ideální pro dřevo, ale i pro lidské zdraví. Je možné použít speciálních zvlhčovačů vzduchu, hlavně při topném období.

» Dřevěné parkety je vhodné ošetřovat doporučeným přípravkem na ochranu povrchové úpravy, např.přípravkem Dr. Schutz CC – Péče o parkety. Tento přípravek zaplní mikroskopické trhlinky v laku a na povrchu vytvoří ochranný film, který zachytí drobné poškození a lze ho použít ředěný i pro běžnou údržbu. Tímto se prodlužuje životnost povrchové úpravy. Na veškerý pohyblivý nábytek je potřeba nalepit filcové podložky, u kolečkových židlí použít polykarbonátovou podložku nebo minimálně měkká kolečka typu W - tím předcházíte poškrábání a protlačení laku. Poškrábání také způsobuje písek a drobné kamínky - instalace vstupních čistících zón.

» Podlahy s povrchovou úpravou vytvrzovacím olejem a voskem ošetřujeme obdobně jako lakované podlahy. Pro běžný úklid - dobře vyždímaný hadr, roztok vody a Neutrálního mýdla (Bona Carís - tekuté mýdlo, Dr. Schutz CC- Mýdlo na dřevo). Skvrny, stopy od podpatků se použije neředěný přípravek tekutého mýdla nebo aplikací údržbového oleje např.Dr. Schutz CC- Péče o voskované povrchy . Pro dosažení odírané vrstvy a zacelení drobných škrábanců naneste olej, popř.vosk nebo údržbový olej stejnoměrně na plochu a řádně vyleštěte, tak aby nikde nebyl olej přebytečný. Tuto operaci doporučujeme provádět dle opotřebení 1 - 2 x ročně, a to svépomocí nebo naší firmou strojově, kdy je rozleštění rovnoměrné.

» Přírodní linoleum má již povrchovou úpravu od výrobce - Topschield. Obnova po několika letech vhodným polischem. Běžná údržba je velmi snadná, pouze čistou vodou naředěným polischem nebo prachovým mopem s napuštěnou utěrkou.

» PVC krytiny vytírat prostředky doporučené výrobci nebo prodejcem. Při čištění se nesmí použít ředidla nebo organická rozpouštědla. Jakoukoliv chemickou látku je třeba ihned setřít a neutralizovat čistou vodou, aby nedošlo k trvalé deformaci a změně barvy krytiny. Podlahové krytiny je nutné chránit před znečištěním asfaltem, barvami (na vlasy, čevr. paprika atd.), hořícími, žhavými předměty, pádu ostrých předmětů - vzniká trvalé poškození.

» Koberec je důležité pravidelně 2-3x týdně vysávat výkonným vysavačem. Několikrát do roka provést hloubkové čištění speciálními stroji na odstranění nečistot a přirozené mastnoty, která přispívá k sešlapání vlasu a změně barvy. Po tomto čištění se zase vlas načechrá a barva rozjasní. Čištění mokrou cestou - nejčastěji se používá mýdlová voda nebo speciální prostředky na koberce, vždy ředit v daném poměru. Po čištění je třeba nechat koberec řádně uschnout a pokud možno 24 hod nevstupovat. Čištění suchou cestou - při této metodě se používá prášek, který je vlhký, hrubý a má výraznou absorpční schopnost, díky tomu na sebe váže prach a nečistoty. Sype se přímo na koberec, nechá působit (dle návodu) a posléze ho vysát. Tato metoda se hodí pro koberce s nižším vlasem, u koberců s vyšším vlasem se to nedoporučuje, hrozí ulpění prášku v koberci. Strojové čištění - tato metoda též zvaná „parní", spočívá ve vstříknuté horké vody se saponátem. Špína je unášena vodou, která je téměř hned odsáta vysoce výkonným systémem mokrého vysávání. Metoda se používá na velmi znečištěné koberce. Pro dokonalost doporučujeme profesionální čištění.

» Korkové podlahy. Pro zachování krásného vzhledu je důležitá pravidelná údržba a ve správný čas provádět její renovaci. Většina korkových podlah má dekorovanou korkovou našlápnou vrstvu o slabé tloušťce, proto nelze použít hloubkové broušení.Pro běžnou údržbu je vhodné používat čistící prostředek od Dr. Schutze CC- Péče o korek, který ošetřuje a chrání nový korek a starým korkovým podlahám propůjčuje opět nový hedvábný lesk.

Dodáváme čistící prostředky firem DR. SCHUTZ, DONA.

 
     
     
Podlahy 2D, Masarykova 242/155, 400 01 Ústí nad Labem, IČ:69427411                        tel.: +420 731 586 279            +420 739 019 366                        e-mail: info@podlahy2d.cz