dřevěné podlahy
laminátové podlahy
PVC krytiny
linolea
venkovní terasy / rošty Decking
čistící zóny
korkové podlahy
údržba podlah
podlahová chemie
podlahové lišty
přechodové profily
laky, oleje
deskoviny
koberce
broušení dřevěných podlah


Základním vodítkem pro Vaše rozhodnutí o koupi nového koberce jsou informace o druzích, kvalitě a ceně nabízených koberců.

Koberce se vyrábí:
- ze syntetických materiálů polyamid
- z polypropylenu
- z kombinace obou materiálů
- z podílem vlny
- ze 100% vlny

Tyto materiály tvoří kobercový vlas. Podklad koberce je vyráběn ze dvou základních materiálů, polypropylenové mřížky, tzv. aktion-backing (AB) nebo filcový podklad.Filc zvláště u bytových koberců vytváří lepší tepelnou a izolační vrstvu koberce.

Jednotliv é druhy koberců různé kvality mají cíleně určenou vhodnost použití od obývacího, dětského pokoje, ložnice přes chodby až kanceláře či speciální koberce pro banky, hotely a další maximálně zatěžované koberce.

Dokážeme propočítat, kolik koberce budete pro Váš prostor potřebovat s ohledem na nastavování koberce a zakřivení místnosti. Pokud jste si jisti požadovaným rozměrem koberce, za každých okolností přidejte alespoň pár centimetrů jako rezervu koberce právě z důvodů nerovných tvarů zdí a místností.

Koberec se pokládá na rovnou, suchou a čistou podlahu buď celoplošným nalepením a nebo v klidových prostorách do rozměru 25m2 je možno koberec fixovat oboustrannou lepící páskou.

bytové - výběr dle potřeby komfortu nášlapu, zpravidla v rolích

objektové - výběr dle provozního zatížení, výšky a hustoty vlasu, atesu na hořlavost role ve 2; 3; 3,66; 4;5 m a čtvercích na 50x50cm na gumové podložce

vlas smyčkový, střižené, vpichové, 100%PP, 100%PA, luxusní, hotelové

V ýhody koberců
- skvěle tepelně i hlukově izolují (udrží až 25% tepla v místnosti). Navíc jsou měkké a teplé na dotek, čímž zpříjemňují pobyt v místnosti. Z technického hlediska vynikají koberce zejména rychlou pokládkou a snadnou výměnou. Kromě toho nemusí splňovat náročnou normu rovinatosti jako plovoucí podlahy. Výměna starého koberce za nový se doporučuje v průměru jednou za deset let.

Nev ýhody koberců
Dob ře známou nevýhodou koberců je fakt, že jsou nevhodné pro alergiky, protože se v nich drží prach a roztoči. Koberce ze syntetických materiálů jsou proti roztočům odolnější než ty z přírodních materiálů.

Naše firma dodává koberce: zátěžové, bytové, luxusní, v metráži, kobercové čtverce.

 
     
     
Podlahy 2D, Masarykova 242/155, 400 01 Ústí nad Labem, IČ:69427411                        tel.: +420 731 586 279            +420 739 019 366                        e-mail: info@podlahy2d.cz