dřevěné podlahy
laminátové podlahy
PVC krytiny
linolea
venkovní terasy / rošty Decking
čistící zóny
korkové podlahy
údržba podlah
podlahová chemie
podlahové lišty
přechodové profily
laky, oleje
deskoviny
koberce
broušení dřevěných podlah


Laky
» na vodní báz
– jednosložkové pro domácí a lehké komerční zatížení
- dvousložkové PUR pro vysoké komerční zatížení, tělocvičny
» na rozpouštědlové bázi
– jednosložkové
– olejopryskyřičné, lihové
» dvousložkové
– PUR, s kyselým tvrdidlem, na bázi alkoholu

oleje, vosky – hloubkově napouštěcí penetrační oleje, přírodní stěrkové oleje, tvrdé olejovosky.

Lakování se zpravidla provádí – 1x penetrační nátěr, 2 – 3 vrchní nátěry dle provozu. V nabídce jsou stupně odlesku – lesk, polomat, mat, vysoký mat. Laky se snadno udržují viz. údržba parket.

Olejování/voskování – ve dvou vrstvách, za pomoci leštícího stroje se vpracovává do dřeva. Olej dává podlaze přirozený vzhled, krásně vykreslí strukturu a při doteku neizoluje s teplem dřeva, snadno se renovují drobná poškození a umožňuje dřevu dýchat.

Pro dřevěné podlahy všeobecně platí, že je potřeba na veškerý pohyblivý nábytek instalovat filcové podložky a provádět pravidelnou údržbu a ochranu vhodnými ošetřujícími prostředky.

V prvních dnech po renovaci a nátěru (cca 7-10dní) je třeba být podlaze opatrný (nezakrývat, nestírat vodou, nechodit v obuvi, nesunout nábytek), protože nátěr je sice pochůzný, ale v těchto dnech vyzrává oxidací se vzduchem a teprve pak se stává odolným. Záleží na Vás jak dlouho nátěr resp.dřevěná podlaha zachová svůj krásný vzhled.

Dále je potřeba v místnostech dodržovat, nebo se alespoň o to snažit, stálou teplotu a relativní vzdušnou vlhkost tj.45 – 65%

Více také na www.renovujeme-parkety.com

 
     
     
Podlahy 2D, Masarykova 242/155, 400 01 Ústí nad Labem, IČ:69427411                        tel.: +420 731 586 279            +420 739 019 366                        e-mail: info@podlahy2d.cz